23 czerwca 2026
Tuż przed wakacjami uczniowie klas III, IV i V wzięli udział w wyjeździe integracyjno-profilaktycznym „Skocz z klasą do kina”. Podczas wyjazdu obejrzeli film „Toy Story 5”, który stał się nie tylko atrakcyjną formą spędzenia czasu, ale również inspiracją do rozmów na ważne tematy wychowawcze.
Czytaj więcej o: „Skocz z klasą do kina”23 czerwca 2026
W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowej Akcji Czytelniczej „Czytanie na Polanie”.
Celem przedsięwzięcia była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do sięgania po książki w różnych miejscach oraz integracja uczestników poprzez wspólne czytanie na świeżym powietrzu. Akcja ta odbywa się w wielu szkołach, bibliotekach i placówkach edukacyjnych w Polsce oraz za granicą.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami. Spotkanie odbyło się na szkolnym terenie zielonym, gdzie przygotowano wygodne miejsca do czytania. Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki, a nauczyciele zaprezentowali wybrane fragmenty literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Czytaj więcej o: „Czytanie na Polanie”16 czerwca 2026
W dn.9.06. część uczniów naszej szkoły wybrała się na żywą lekcję przyrody do leśniczówki na Bojanach. Wszystkich powitał i zajęcia poprowadził p.Olgierd Jabłoński, miejscowy leśniczy. Dzieci poznawały las różnymi zmysłami, wsłuchiwały się w odgłosy ptaków i drzew, dotykały i wąchały. Poznały nawet legendę o osice. Po zajęciach cała grupa udała się na słodkie ochłodzenie do lodziarni
Czytaj więcej o: Wycieczka do leśniczówki16 czerwca 2026
"Warsztaty Komiksowe" prowadzone przez Pana Zbigniewa Masternaka - pisarza, autora książek i komiksów, dziennikarza i scenarzystę filmowego (m.in. do serialu "Świat według Kiepskich".
Czytaj więcej o: Warsztaty Komiksowe16 czerwca 2026
3 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka.
Z tej okazji odbyło się wiele atrakcji, gier i zabaw sportowych. Uczniowie mogli uczestniczyć w konkursach, wspólnych zabawach oraz integracyjnych aktywnościach na świeżym powietrzu.
Wszyscy spędzili ten dzień w radosnej atmosferze, pełnej uśmiechu i dobrej zabawy. Dzień Dziecka był doskonałą okazją do wspólnego świętowania i integracji całej społeczności szkolnej oraz lokalnej.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak pięknej i radosnej uroczystości
Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w naszej szkole